خدمات کارینا صنعت

شرکت بازرگانی کارینا صنعت تامین کننده قطعات صنعتی (هیدرولیک و پنوماتیک و ابزار دقیق) بر اساس نیاز مشتری می باشد و با ایجاد ارتباط تجاری نزدیک و قوی با کشورهای صنعتی و پیشرفته امکان واردات تکنولوژی و محصولات روز دنیا به ایران را در زمینه تامین قطعات اتوماسیون های صنعتی فراهم می نماید.

انواع اینورترها و سافت استارترها، کنتاکتورها،  رله ها و سایر ادوات و تجهیزات برق صنعتی

شرکت کارینا صنعت تامین کننده قطعات و تجهیزات

  • پنوماتیک
  • ابزار دقیق
  • هیدرولیک
  • اتصالات هیدرولیک
  • مکانیکال

پنوماتیک (به فرانسوی (Pneumatique یا نیوماتیک یا نیومَتِکس (به انگلیسی :pneumatics ) برگرفته از واژه پنیوما (به یونانی: πνεῦμα ) به‌ معنی نَفَس یا هوا، نوعی فناوری است که به مطالعه و به‌کارگیری گاز های فشردهبرای ایجاد نیروی مکانیکی می‌پردازد. از فناوری گازهای فشرده به‌طور گسترده‌ای در صنعت استفاده می‌شود و کارخانه‌ها از هوای فشرده برای کنترل دستگاه‌های ابزار دقیق استفاده می‌کنند.

اکثر سیستم‌های پنوماتیکی به‌کاررفته در صنعت معمولاً با هوای فشرده یا گاز های بی اثر فشرده راه‌اندازی می‌شوند؛ مانند کمپرسور های سیلندری که با موتور الکتریکی راه‌اندازی می‌شوند، موتور های هوایی و دیگر تجهیزات. هنگامی که نیاز به سیستم‌های ارزان‌قیمت، انعطاف بیشتر یا جایگزین ایمن‌تر برای موتورهای الکتریکی و عملگرها باشد، یک سیستم پنوماتیکی که از طریق شیرهای سلنئویدی خودکار یا دستی کنترل می‌شود، انتخاب می‌شود.

پنوماتیک فرصتی را برای ارتقای سطح توانایی صنعتی فراهم کرده است و با استفاده از پنوماتیک ،تجهیزاتی ساخته شده که تغییرات شگرفی را در هر زمینه ایجاد کرده‌است.

بازرگانی کارینو صنعت در زمینه تجهیزات پنوماتیک محصولات زیر را از انواع برندهای مطرح دنیا از جمله

PARKER , SHAKO ,ASCO, BURKERT,NORGREN,FESTO,CDC,DANFOSS,SMC,AIRTAC

و سایر برندهای مورد نیاز مشتریان تامین می نماید.

اگر اتوماسیون صنعتی را مغز متفکر فرایند تولید و کنترل بدانیم ، ابزار دقیق بازوهای اجرایی این فرایند محسوب می شوند. ابزار دقیق با اندازه گیری و کنترل کمیت های مهم فیزیکی نظیر فلو، فشار، دما و سطح در حقیقت زیر ساخت های یک سیستم اتوماسیون را فراهم می کند. کارکرد بهینه فرایند تولید هنگامی امکان پذیر خواهد بود که این ابزار به طور صحیح و با کیفیت بالا کمیت های مورد اشاره را اندازه گیری نمایند. بازرگانی کارینو صنعت در زمینه تجهیزات ابزار دقیق محصولات زیر را از انواع برندهای مطرح دنیا از جمله WIKA، ROSEMOUNT ، ENDRESS-HAUSER , FISHER, SAMSON ، BIFOLD ، FLUKE ، KOBOLD ، HOGLLER ، MASTECH ، HIOKI ، KYORITSU و سایر برندها ی مورد نیاز مشتریان تامین می نماید.
کلمه هیدرواززبان یونانی به معنی حرکات مایعات گرفته شده است . سامانه‌های هیدرولیک برای انتقال انرژی استفاده می‌شوند. مزیت هیدرولیک در مقایسه با روش‌های انتقال انرژی مکانیکی و انرژی الکتریکی:1) طراحی ساده 2) قابلیت افزایش نیرو 3( سادگی و دقت کنترل 4) انعطاف پذیری 5) راندمان بالا 6) اطمینان در سیستم های هیدرولیک نسبت به سایر سیستم‌های مکانیکی قطعات محرک کمتری وجود دارد و می‌توان در هر نقطه به حرکت های خطی یا دورانی با قدرت بالا و کنترل مناسب دست یافت، چون انتقال قدرت توسط جریان سیال پر فشار در خطوط انتقال (لوله‌ها و شیلنگ ها) صورت می‌گیرد ولی در سیستم‌های مکانیکی دیگر برای انتقال قدرت از اجزایی مانند چرخ دنده ، اهرم ، کلاچ و… استفاده می‌کنند. در این سیستم‌ها می‌توان با اعمال نیروی کم به نیروی بالا و دقیق دست یافت. همچنین می‌توان نیرو های بزرگ خروجی را با اعمال نیروی کمی کنترل نمود. بازرگانی کارینو صنعت در زمینه تجهیزات هیدرولیک محصولات زیر را از انواع برندهای مطرح دنیا از جمله VICKERS,REXROTH,BOSCH,HAVE,ATOS,HYDAC,ENERPAC و سایر برندهای مورد نیاز مشتریان تامین می نماید.
اتصال هیدرولیک در شکل های مختلف وابعاد مختلف در صنایع مورد استفاده قرار می گیرد .معمولا اتصالات طبق استاندارد های مختلفی تولید و عرضه می گردد که پر مصرف ترین آنها براساس اندازهای اینچی یا BSP می باشد این اتصالات با نحوه آب بندی اهن به اهن با زاویه ۶۰ درجه ساخته می شودو با دنباله های معمولی واینترلاکی عرضه می گردد .نوع دیگر اتصالات متریک است که بیشتر این اتصالات از این نوع می باشد و آب بندی اتصالات با اورینگ انجام می شود.اتصالات پرچی یا JIC نیز در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد که این اتصالات شبیه اتصالات اینچی است‌ ولی داخل آن به جای محدب بودن مقعر است و البته سایز و استانداردهای خودش را دارد. انتخاب هر نوع از این اتصالات بستگی به این دارد که تجهیزات در کدام یک از کشورها ساخته شده باشند . البته گاهی اوقات شرایط طراحی هم مهم است و سهولت و راحتی استفاده هم در نوع انتخاب اتصالات دخیل می باشد.جنس اتصالات معمولا فولادی است ولی برای جاهای خاص از اتصالات استيل استفاده می شود اتصالات هیدرولیکی قطعاتی هستند که برای اتصال شیلنگ ، لوله و غیره در سیستم های هیدرولیک استفاده می شوند.تجهیزات هیدرولیکی معمولاً تحت فشارهای زیاد کار می کنند و اغلب یک سیستم ثابت نیستند.در نتیجه ، اتصالات هیدرولیک باید قوی ، همه کاره و قابل اطمینان باشند تا بتوانند با خیال راحت و موثر در کاربردهای مربوطه خود کار کنند. اگر اجزای موجود در سیستم های هیدرولیک هرگز مجبور به حذف شدن نشوند ، می توان برای ایجاد اتصال ، اجزا را به هم جوش داد تا حداکثر قابلیت اطمینان را داشته باشد.با این وجود اتصالات باید قطع شود تا امکان سرویس یا تعویض اجزا فراهم شود ، بنابراین اتصالات متحرک برای تخصصی ترین سیستم های هیدرولیک یک ضرورت است. به همین منظور ، طراحی اتصالات هیدرولیکی طی سالهای گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است تا عملکرد و راحتی نصب را بهبود بخشد ، اما عملکرد کلی این قطعات نسبتاً بدون تغییر باقی مانده است.ما طیف گسترده ای از اتصالات هیدرولیکی را در اندازه ها ، سبک ها و پیکربندی های مختلف متناسب با هر سیستم ارائه می دهیم.
انرژی چین چیست؟ به انرژی که برای تنظیم کردن ولتاژ برق و لوازم برقی استفاده می‌شود، انرژی چین گفته می‌شود. این انرژی گاید از جنس پلیمر است و به دلیل استفاده از این ترکیبات در آن خاصیت‌های بسیاری از جمله ضد سایش دارد. لازم به ذکر است استفاده از پلیمر باید با توجه به میزان خمیدگی کابل انتخاب شود چرا که این میزان خم شدن نباید از مقدار معینی کمتر باشد. این نوع از انرژی با توجه به کاربردهایی که دارند به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. نحوه عملکرد انرژی گاید همانطور که گفتیم قطعات انرژی چین جنسی از پلیمر دارند که به حرکت آن‌ها به صورت رفت و برگشتی کمک می‌کند. زمانی که محافظ کابل را به تعداد دفعات متوالی از سمت چب به سمت راست خم می‌کنید، بعد از گذشت چند رفت و برگشت، سیم‌های داخل انرژي گاید به دلیل کشش‌های متوالی قطع می‌شوند. این در حالی است که اگر کابل‌ها را به صورت یک دایره حرکت دهید، مدت زمان قطع شدن سیم‌ها عقب می‌افتد. وظیفه اصلی انرژي چین همانطور که گفتیم زمانی که کابل‌ها را به صورت یک دایره خم و راست می‌کنید مدت زمان قطع شدن سیم‌ها بسیار به تعویق می‌افتد. وظیفه اصلی انرژی جین نیز همین کار است. همچنین انرژي گاید وظیفه دارد کابل‌ها را در برابر هر گونه برخورد با سیم‌های دیگر محافظت کند کاربردهای انرژی چین انرژی چین کاربردهای مختلفی دارد. از جمله کاربردها می‌توان به انتقال شلنگ‌های برق، گاز و مایعاتی که خمیدگی و شکستگی ندارند به تابلوهای برق تا محورها و موتورها است نام دارد. از دیگر کاربردهای انرژی گاید احتراق شلنگ‌های هیدرولیک و پنو متریک به ماشین متحرک اشاره کرد، به همین منظورشرکت آلمانی IGUS با شعار “Plastic For Longer Life ” در صنعت سیستمهای متحرک به فعالیت پرداخت است.محصولاتی با تکیه بر این مفهوم ، علاوه بر افزایش طول عمر، کاهش هزینه های تعمیرات و نگهداری را به عهده دارد.در این بین سیستمهای Energy Chain به همراه کابلهای انعطاف پذیر مخصوص به مجموعه ایی حیاتی و جدا نشدنی در ماشین آلاتصنعتی مدرن صنعتی تبدیل شده اند. تمرکز IGUS بر دسترسی آسان و سریع، تولید محصولات جدید و استفاده از ابزارهای آنلاین،این شرکت را به عنوان شرکتی پیشرو در این حوزه معرفی نموده است.